Plavsko
21. 5. 2020
Tábor
15. 2. 2019
parallax background

Horní Pěna

parallax background

ŽIVOT V ZAHRADĚ

parallax background

BAREVNÉ CESTY

parallax background

PŘÍRODA NA DOSAH

Zahrada se nachází na okraji vesničky s výhledem do přírody. Zadáním bylo v roce 2019 vytvořit prosperující kvetoucí zahradu nejen pro rodiče ale i pro děti s vybranou paletou barev.

Pracovali jsme s barevnými kombinacemi fialové, růžové a červené. Vznikla tak zahrada celoročně působivá, včetně zimních měsíců díky dominanci vysokých trav. I děti si tu přijdou na své v dětském venkovním koutku. Mohou si zde natrhat drobné ovoce a maminka bylinky do kuchyně.

Snažili jsme se o propojení domu se zahradou za pomoci drobných stavebních prvků, kterými byly nášlapné betonové cihly. Za pomoci nášlapů se nám propojují jednotlivé sekce zahrady. Bojovali jsme místy s vysokým podílem jílu. Protože by hloubková úprava půdy vyšla majitele příliš draze, rozhodli jsme se pro volbu materiálů a rostlin odolávajícím jílu. Vznikla tak zdravá zahrada nenáročná na zálivku i údržbu lákající drobný hmyz. Majitelé tak mají chuť trávit v ní svůj čas, pozorovat život v zahradě, ochutnávat ji, odpočívat v ní nebo si v ní hrát.


FOTOGALERIE PROJEKTU